Hydroterapie

Hydroterapie (též Aquaterapie) začíná být v dnešní době nezbytnou součástí léčby nejen neurologických či ortopedických pacientů, případně jejich pooperační péče, či stárnoucích psů s běžným opotřebním pohybového aparátu, ale taktéž součást zlepšování výkonnosti sportovních psů v jakékoliv sportovní disciplíně. Hydroterapie tedy poskytuje ucelenou možnost rehabilitace a fyzioterapie psů (i koček).

Tuto službu poskytujeme jako jediní v Olomouckém kraji!

Voda a její fyzikální vlastnosti mají nesporný pozitivní vliv na organismus, tím se hydroterapie stává ideální formou rehabilitace a fyzioterapie neurologických či ortopedických pacientů. Voda pacienta nadlehčuje, umožňuje mu tím pádem provedení pohybu, kterého pacient ještě nemusí být na souši schopen, ale zároveň je pohyb odporem vody ztížený a tím pádem posiluje pohyb jako takový výrazněji než pohybem na suchu. Odpor vody má pozitivní vliv nejen na pohybovou soustavu, ale také zvyšuje parametry kardiovaskulárního systému, zvyšuje se vitální kapacita plic a posiluje svalstvo. Vyšší teplota vody (25 – 30) zlepšuje prokrvení svalů a podkoží, a tím pádem přispívá k relaxaci pacienta.

HYDROTERAPIE V KOSTCE 💦🎲

Při hydroterapii využíváme fyzikálních vlastností vody:
📌 Vztlak —> tělo váží méně ve vodě, úbytek hmotnosti závisí na hloubce vody a pomáhá tak psovi ulehčit až o 62% jeho hmotnosti
📌 Hydrostatický tlak —> působí na ponořené tělo a tím pozitivně ovlivňuje prokrvení, edém či zbytnělou tkáň
📌 Odpor vody —> odpor, který pes překonává pohybem ve vodě posiluje jeho svalstvo a kondici
📌 Teplota vody —> 25°C až 30°C působí zároveň jako termoterapie (uvolnění napjatých svalů, zlepšení pohyblivosti kloubů a prokrvení)

ℹ️ Nemusíte se obávat toho, že váš pes nemá rád vodu ☝️. Pejsci to zvládají bravurně 💪, ve vaně chodí na podvodním běžícím páse, cítí pevnou půdu pod nohama, nemají namočená záda a netopí se… ale hlavně ➡️ po celou dobu dostávají od majitele dobrůtky 🍗😋 (to by se nám taky cvičilo jedna báseň, co? 🤭).

Následující videa a fotografie byly pořízeny se souhlasem majitelů.

Hydroterapeutická vana s podvodním běžícím pásem a různou hladinou vody pacientovi umožňuje fyziologický pohyb, zvyšuje jeho fyzickou výkonnost, řeší problémy s bolestivostí kloubů a svalů, a v neposlední řadě pomáhá při boji s obezitou či psím seniorům. To vše za lekci, která trvá pár minut (max. 20-25 min), ale spíše méně. V hydroterapeutické vaně lze napustit vyšší hladinu, pustit protiproud, a tím pádem pacientovi umožnit i plavat. Oproti plavání ve volné přírodě je pohyb kontrolovaný fyzioterapeutem.

Pozn.: i když váš pes vodu nevyhledává a má z ní třeba i hrůzu, na aquaterapii v hydrovaně si psi dříve či později většinou zvyknou. Psi, kteří hydroterapii naprosto odmítají je naprosté minimum.

Vzhledem k tomu, že je fyzioterapie založena na několika metodách a vždy musí být přizpůsobena konkrétnímu pacientovi a jeho momentálnímu fyzickému i psychickému stavu, účtujeme za rehabilitační jednotku, která může obsahovat hydroterapii, manuální techniky či aktivní/pasivní pohybové cvičení a která trvá cca 45-50 min, jednotnou cenu.

Ceník

Rehabilitace: 550 Kč/lekce

Permanentka na 10 lekcí: 5000 Kč

Pozn.: pokud bude termín návštěvy zrušen v kratším čase než 24 hodin před domluvenou lekcí, bude návštěva účtována v plné výši.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek